Un an de creștere pentru Centrul de Sănătate “Sfântul Nectarie”

Un an de creștere pentru Centrul de Sănătate “Sfântul Nectarie”

Ne bucurăm că am înregistrat o evoluție pozitivă a activității noastre în ultimul an, reflectată prin:

  • creșterea cu 11% a numărului de pacienți unici pe specialitate;
  • creșterea cu 6% a numărului de pacienți per clinică;
  • creșterea cu 5% a numărului de vizite medicale per clinică.

Continuăm diversificarea serviciilor medicale prin investiții din bugetul propriu, pentru dotarea cu aparatură de ultimă generație pentru următoarelor specialități: ORL, recuperare medicală și gastroenterologie.

Vă așteptăm la Centrul de Sănătate “Sfântul Nectarie” unitate medicală aflată în subordinea Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 6 și a Primăriei Sectorului 6, unde cetăţenii pot beneficia de consultații și tratamente medicale de calitate decontate prin CASMB, iar persoanele cu venituri mici din comunitate, au parte de servicii medicale gratuite sau cu plată parțială.

Investim în sănătatea comunității din Sectorul 6.

Data publicării: Joi, 23 apr 2026